BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Metodico Espresso
USA|Methodical Coffee

Methodical Coffee

$18.64340gIn Stock

Metodico Espresso

Metodico Espresso is a specialty coffee from Methodical Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Methodical Coffee
Available Sizes▾
  • 340g — $18.64 ($5.48/100g)
  • 907g — $42.54 ($4.69/100g)
  • 2267g — $98.00 ($4.32/100g)

Description

Crafted for espresso, Metodico delivers a sweet, complex cup where roast character and varietal expression are in perfect balance.

About Methodical Coffee

Location
South Carolina, United States
Region
North America
Visit Methodical Coffee →