
Red Bank Coffee Roasters
Anaya
Anaya is a Sergio Darío Aranda Gómez (Aranda Gómez Family), Colombia, Advanced Washed, Yellow Pacamara coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Sergio Darío Aranda Gómez (Aranda Gómez Family), Colombia
- Process
- Advanced Washed
- Variety
- Yellow Pacamara
Available Sizes▾
- 200g — $23.87 ($11.94/100g)
- 1000g — $95.50 ($9.55/100g)

Anaya
Anaya is a Sergio Darío Aranda Gómez (Aranda Gómez Family), Colombia, Advanced Washed, Yellow Pacamara coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Sergio Darío Aranda Gómez (Aranda Gómez Family), Colombia
- Process
- Advanced Washed
- Variety
- Yellow Pacamara
Available Sizes
- 200g — $23.87 ($11.94/100g)
- 1000g — $95.50 ($9.55/100g)
Similar coffees to this Advanced Washed Yellow Pacamara

La Macarena (Yellow Typica), Colombia
Colombia Advanced Process Yellow Typica
Atmans Coffee
$14.79

Tanat - Zarza - Pacamara Advanced Washed
Huila, Colombia Washed Anaerobic Pacamara
Entropica Coffee
$36.00

Colombia - Cota Coffee Finca Rio Negro Tropical Popsicle
Acevedo, Huila Washed - Maracuya & Orange Mosto Co-Ferment Yellow Caturra
Archers Coffee
$16.34

Colombia Jairo Arcila Yellow Sudan Rume Natural - 200g
Armenia, Quindio, Colombia Natural with Aerobic Fermentation Yellow Sudan Rume
Ondo Coffee
$21.00

EL OBRAJE MARACATURRA
Nariño / Colombia Washed Maracaturra
Port 2050 Coffee Roasters
$24.00

COLOMBIA - PARAISO PAPAYO WASHED
Piendamo-Tunia, Cauca Papayo
Memli Coffee Lab
$9.00
Description
Origin: Sergio Darío Aranda Gómez (Aranda Gómez Family) Country: Colombia Altitude: 1,600 MASL Process: Advanced Washed Variety: Yellow Pacamara Notes: Mango Coulis, White Peach, and Lemongrass
About Red Bank Coffee Roasters
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP





