
Red Bank Coffee Roasters
Shyira
Shyira is a Shyira, Nyabihu, Western Province, Rwanda, Natural, Red Bourbon coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Shyira, Nyabihu, Western Province, Rwanda
- Process
- Natural
- Variety
- Red Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $17.24 ($6.90/100g)
- 1000g — $55.71 ($5.57/100g)

Shyira
Shyira is a Shyira, Nyabihu, Western Province, Rwanda, Natural, Red Bourbon coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Shyira, Nyabihu, Western Province, Rwanda
- Process
- Natural
- Variety
- Red Bourbon
Available Sizes
- 250g — $17.24 ($6.90/100g)
- 1000g — $55.71 ($5.57/100g)
Similar coffees to this Shyira, Nyabihu, Western Province, Rwanda Natural Red Bourbon

SHYIRA NATURAL
Nyabihu, Rwanda Natural Red Bourbon
Fortitude
$17.89

Rwanda Ngororero Red Bourbon Natural | One Half Coffee
western province, rwanda natural red bourbon
One Half Coffee
$17.18

Shyira
Nyabihu, Rwanda Washed Red Bourbon
Eight Ounce Coffee
$22.99

Shyira
Nyabihu Washed Red Bourbon
Manhattan
$15.96

Rwanda Ruronzi Farm
Rwanda Anaerobic Natural Red Bourbon
Imbibe Coffee Roasters
$19.39

SHYIRA WASHED
Nyabihu, Rwanda Washed Red Bourbon
Fortitude
$16.57
Description
Origin: Shyira, Nyabihu, Western Province Country: Rwanda Altitude: 1,850-2,300 MASL Process: Natural Variety: Red Bourbon Notes: Black Cherry, Wine Gums, Cola
About Red Bank Coffee Roasters
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP









