
Rosso Coffee Roasters
$21.18340gIn Stock
Favourite Pear / Burundi
Favourite Pear / Burundi is a Kayanza, Burundi, Washed, Bourbon coffee from Rosso Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kayanza, Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Smallholders
Available Sizes▾
- 340g — $18.35 ($5.40/100g)
- 907g — $45.88 ($5.06/100g)
- 2267g — $108.01 ($4.76/100g)

Favourite Pear / Burundi
Favourite Pear / Burundi is a Kayanza, Burundi, Washed, Bourbon coffee from Rosso Coffee Roasters.
$21.18340g$5.40/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kayanza, Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Smallholders
Available Sizes
- 340g — $18.35 ($5.40/100g)
- 907g — $45.88 ($5.06/100g)
- 2267g — $108.01 ($4.76/100g)
Description
Award-winning specialty coffee roasted fresh in Houston and shipped to your door in 1-2 days. B Corp certified. 4.79 stars from 2,200+ reviews. Free US shipping over $75 USD.
About Rosso Coffee Roasters
- Location
- Alberta, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD
More from Rosso Coffee Roasters

Sundae Drive / Papua New Guinea
$18.35

Monster Mash / Graveyard Smash 250g
$24.71

Pom Pom / Rwanda
$19.06

Decaf Specialty Coffee - Rosso Coffee Roasters
$18.32

Spring Forward / Ethiopia
$19.06

New Wave / Peru
$20.47
