
Rosso Coffee Roasters
Full Bloom / Colombia
Full Bloom / Colombia is a La Plata, Huila, Colombia, Washed, Colombia coffee from Rosso Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- La Plata, Huila, Colombia
- Process
- Washed
- Variety
- Colombia
- Producer
- Eulises Guzman Serrato
Available Sizes▾
- 340g — $16.24 ($4.77/100g)
- 907g — $42.35 ($4.67/100g)
- 2267g — $98.83 ($4.36/100g)

Full Bloom / Colombia
Full Bloom / Colombia is a La Plata, Huila, Colombia, Washed, Colombia coffee from Rosso Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- La Plata, Huila, Colombia
- Process
- Washed
- Variety
- Colombia
- Producer
- Eulises Guzman Serrato
Available Sizes
- 340g — $16.24 ($4.77/100g)
- 907g — $42.35 ($4.67/100g)
- 2267g — $98.83 ($4.36/100g)
Similar coffees to this La Plata, Huila, Colombia Washed Colombia

Colombia José Martínez
Colombia Washed Pink Bourbon
Verve Coffee Roasters
$27.25

Chiroso Washed Las Perlitas
Colombia Washed Chiroso
Rose Coffee
$25.25

Colombia Saldaña Highlands
Colombia Washed Castillo, Caturra
Verve Coffee Roasters
$23.00

Colombia Yacuanquer*
Colombia
Roseline Coffee
$0.00

Colombia Chachagüí*
Colombia
Roseline Coffee
$0.00

Colombia Las Brisas Pink Bourbon Washed
Suaza, Vereda El Cavildo, Huila, Colombia Washed
Red Rooster Coffee
$29.00
Description
Award-winning specialty coffee roasted fresh in Houston and shipped to your door in 1-2 days. B Corp certified. 4.79 stars from 2,200+ reviews. Free US shipping over $75 USD.
About Rosso Coffee Roasters
- Location
- Alberta, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD
More from Rosso Coffee Roasters

Sundae Drive / Papua New Guinea
$18.35

Monster Mash / Graveyard Smash 250g
$24.71

Pom Pom / Rwanda
$19.06

Decaf Specialty Coffee - Rosso Coffee Roasters
$18.32

Spring Forward / Ethiopia
$19.06

New Wave / Peru
$20.47


