
Rozali Coffee
Carlos Cadena
Carlos Cadena is a Mexico, Natural, Mundo Maya coffee from Rozali Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 50g — $9.00 ($18.00/100g)
- 200g — $24.00 ($12.00/100g)
- 1000g — $105.00 ($10.50/100g)

Carlos Cadena
Carlos Cadena is a Mexico, Natural, Mundo Maya coffee from Rozali Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 50g — $9.00 ($18.00/100g)
- 200g — $24.00 ($12.00/100g)
- 1000g — $105.00 ($10.50/100g)
Similar coffees to this Mexico Natural Mundo Maya

JOSÉ ARGÜELLO
Chiapas, Mexico Natural
Sweet Bloom
$24.00

Mexico - Chiapas
Chiapas, Mexico Washed
SK Coffee
$25.00

Salomon Garcia
Mexico Natural Gesha
Bell Lane Coffee
$19.00

Cipres
Chiapas, Mexico Washed Caturra, Typica, Marsellesa
East Pole Coffee Co.
$25.50

Coffee Thomas Guzmán Geisha Nature
Mexico - La Concardia, Chiapas Natural Geisha
Terres de Café
$32.88

Gamaliel Ríos Ortíz, Mexico - Natural Process Peñasco
Mexico Natural Peñasco
Vivid Coffee Roasters
$24.00
Description
Producer: Carlos Cadena Farm: Finca Pocitos Country: Mexico Region: Cosautlán de Carvajal, Veracruz Altitude: 1380 m a.s.l. Variety: Mundo Maya Process: Natural


![Hugo Pareja [SL9]](https://rozalicoffee.com/cdn/shop/files/product_hugo-pareja-sl9_200g_1024x1024.jpg?v=1779019863)

![Lorenzo Arbildo Ubillus [Geisha]](https://rozalicoffee.com/cdn/shop/files/product_lorenzo-arbildo-ubillus_retail_2026_1024x1024.jpg?v=1776594540)


![Supriyanto [Laurina]](https://rozalicoffee.com/cdn/shop/files/product_supriyanto-laurina_200g_2026_1024x1024.jpg?v=1786875545)