
Rozali Coffee
Popayán Decaf
Popayán Decaf is a Colombia, EA Sugar Cane, Castillo, Variedad Colombia coffee from Rozali Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- EA Sugar Cane
- Variety
- Castillo, Variedad Colombia
- Producer
- Smallholder producers of Popáyan
Available Sizes▾
- 50g — $6.00 ($12.00/100g)
- 200g — $19.00 ($9.50/100g)
- 1000g — $84.00 ($8.40/100g)

Popayán Decaf
Popayán Decaf is a Colombia, EA Sugar Cane, Castillo, Variedad Colombia coffee from Rozali Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- EA Sugar Cane
- Variety
- Castillo, Variedad Colombia
- Producer
- Smallholder producers of Popáyan
Available Sizes
- 50g — $6.00 ($12.00/100g)
- 200g — $19.00 ($9.50/100g)
- 1000g — $84.00 ($8.40/100g)
Similar coffees to this Colombia EA Sugar Cane Castillo, Variedad Colombia

Popayan Reserve, Colombia (Decaf)
Popaya EA Decaf Castillo, Variedad
Obadiah Coffee Roasters
$18.25

Popayan Decaf
Cauca, Colombia EA Decaf Process Caturra and Castilo
Fábrica Coffee Roasters
$20.48

Popayán Decaf - 35g
Cauca, Colombia Washed Castillo
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Decaf
Popayan, Colombia Sugarcane Caturra, Castillo, Colombia
East Pole Coffee Co.
$18.50

Colombia Popayan Decaf - Espresso
Colombia Sugar Cane Decaf/Washed Process Caturra, Castillo, Colombia
Lucid Coffee Roasters
$22.55

Decaf Magdalena, Colombia
Colombia Castillo, Colombia, Caturra
Ritual Coffee Roasters
$25.50
Description
Producer: Smallholder producers of Popáyan Region: Popayán, Cauca Altitude: 1500–2070 MASL Varieties: Castillo, Variedad Colombia Process: EA Sugar Cane







![Hugo Pareja [SL9]](https://rozalicoffee.com/cdn/shop/files/product_hugo-pareja-sl9_200g_1024x1024.jpg?v=1779019863)

![Lorenzo Arbildo Ubillus [Geisha]](https://rozalicoffee.com/cdn/shop/files/product_lorenzo-arbildo-ubillus_retail_2026_1024x1024.jpg?v=1776594540)


![Supriyanto [Laurina]](https://rozalicoffee.com/cdn/shop/files/product_supriyanto-laurina_200g_2026_1024x1024.jpg?v=1786875545)