
Runty Roaster
Choco Blend
Choco Blend is a Brazylia / Uganda, Naturalna/myta coffee from Runty Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazylia / Uganda
- Process
- Naturalna/myta
Available Sizes▾
- 250g — $12.23 ($4.89/100g)
- 1000g — $39.03 ($3.90/100g)
- 1000g — $113.18 ($11.32/100g)

Choco Blend
Choco Blend is a Brazylia / Uganda, Naturalna/myta coffee from Runty Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazylia / Uganda
- Process
- Naturalna/myta
Available Sizes
- 250g — $12.23 ($4.89/100g)
- 1000g — $39.03 ($3.90/100g)
- 1000g — $113.18 ($11.32/100g)
Similar coffees across all roasters

BLEND 70/30 – espresso – 1kg
Brazylia – natural, Uganda – washed
Kafar
$33.56

BLEND 70/30 – espresso – 250gr
Brazylia – natural, Uganda – washed
Kafar
$10.15

FIX: Chocolatey Blend
Ethiopia & Brazil Natural (Brazil/Ethiopia) Blend
Pirates of Coffee
$15.00

Tanat - Blend Kawa
N/A N/A Caturra, Mundo Novo, Typica, Yellow Catuaí
Entropica Coffee
$26.00

Chocolate Berry Espresso (1kg)
Guatemala/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$69.99

Chocolate Berry Espresso
Guatemala/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$19.99
Description
Nazwa: CHOCO BLEND Kraj: Brazylia / Uganda Gatunek: arabica/robusta Obróbka: Naturalna/myta Co w kawie piszczy: Pomyślałem, że to już czas zrobić jakiś fajny słodki czekoladowy mix i zrobiłem. Jestem mega zadowolony z efektu - taki włoszek ale bez dużej opalenizny. Dlaczego choco blend? Bo tu chodzi o klaaaasyke - żadne kwasy, sama czekoladka w smaku. Mega dobra z mlekiem i bez mleka. Polecam - Kamil
About Runty Roaster
- Location
- Lower Silesian Voivodeship, Poland
- Region
- Europe
- Currency
- PLN
More from Runty Roaster

Kostaryka Hacienda Sonora Natural
$22.90

Rwanda Cyato Natural
$18.73

Burundi Gihere Natural
$19.25

Mexico Esmeralda myta
$12.75

Kolumbia Nestor Lasso Myta 250g
$33.82

Ekwador Pablo Ponce Anaerobic Myta
$23.94





