
Runty Roaster
Burundi Gihere Natural
Burundi Gihere Natural is a Burundi — Ngozi, Natural, Bourbon coffee from Runty Roaster.
In stock since:
Details
- Origin
- Burundi — Ngozi
- Process
- Natural
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Gihere
Available Sizes▾
- 250g — $19.25 ($7.70/100g)
- 1000g — $66.35 ($6.63/100g)

Burundi Gihere Natural
Burundi Gihere Natural is a Burundi — Ngozi, Natural, Bourbon coffee from Runty Roaster.
In stock since:
Details
- Origin
- Burundi — Ngozi
- Process
- Natural
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Gihere
Available Sizes
- 250g — $19.25 ($7.70/100g)
- 1000g — $66.35 ($6.63/100g)
Similar coffees to this Burundi — Ngozi Natural Bourbon

BURUNDI KIBINGO NATURAL – natural – 250g
Kayanza, Burundi natural Red Bourbon
Kafar
$19.51

BURUNDI KIBINGO NATURAL – natural – 1000g
Kayanza, Burundi natural Red Bourbon
Kafar
$74.15

MUBUGA / BURUNDI / NATURAL / BOURBON
BURUNDI NATURAL BOURBON
Ordinary Coffee Roasters
$18.20

BURUNDI KAYANZA – espresso – 250g
Burundi washed Red bourbon
Kafar
$12.75

BURUNDI KAYANZA – espresso – 1kg
Burundi washed Red bourbon
Kafar
$48.39

Burundi Ninga Lot 11
Burundi Natural
Wonderstate Coffee
$27.00
Description
Kraj: Burundi Producent: Gihere Region: Ngozi Kultywar: Bourbon Obróbka: Narural Zbiór: 2025 Importer: Café Imports Opis: Słooooddddzzziiiaaaakkkk! Czerwone i fioletowe jagodowe owoce uzupełnione waniliowym aromatem! Do tego czysta i krągła. Wchodzi jak kompot do obiadu. A jak wiemy, Burundi z ziemniakami się też lubi hehe
About Runty Roaster
- Location
- Lower Silesian Voivodeship, Poland
- Region
- Europe
- Currency
- PLN
More from Runty Roaster

Kostaryka Hacienda Sonora Natural
$22.90

Rwanda Cyato Natural
$18.73

Mexico Esmeralda myta
$12.75

Kolumbia Nestor Lasso Myta 250g
$33.82

Ekwador Pablo Ponce Anaerobic Myta
$23.94

Brazylia Dark Roast
$10.15


