
Small Batch Roasting Co
Halo Beriti – Espresso
Halo Beriti – Espresso is a Yirgacheffe, Borbon Aji coffee from Small Batch Roasting Co.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Yirgacheffe
- Variety
- Borbon Aji
- Producer
- Hola Beriti
Available Sizes▾
- 250g — $18.26 ($7.30/100g)
- 1000g — $61.11 ($6.11/100g)

Halo Beriti – Espresso
Halo Beriti – Espresso is a Yirgacheffe, Borbon Aji coffee from Small Batch Roasting Co.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Yirgacheffe
- Variety
- Borbon Aji
- Producer
- Hola Beriti
Available Sizes
- 250g — $18.26 ($7.30/100g)
- 1000g — $61.11 ($6.11/100g)
Similar coffees to this Yirgacheffe Borbon Aji

halo beriti
Äthiopien, Yirgacheffe Natural Wolisho, Dega
Neues Schwarz
$13.57

halo beriti
Äthiopien, Yirgacheffe Natural Wolisho, Dega
Neues Schwarz
$13.57

Ethiopia Espresso
Ethiopia - Yirgacheffe Natural Heirloom
HAYB

Ethiopia Banko Gotiti Espresso
Ethiopia Washed Dega, Wolisho, Kurume, JARC 74110
Nylon Coffee Roasters
$26.62

Ethiopia Bekele Belaycho Espresso
Ethiopia Natural 74158
Verve Coffee Roasters
$27.25

Ethiopia Ayla Bombe Single Origin Espresso
Ethiopia
Intelligentsia Coffee
$24.00
Description
Producers Hola Beriti Origin Yirgacheffe , Ethiopia Profile A silky, elegant cup with upfront florals, cooked yellow nectarine Roasted for espresso brewing. We ship coffee as whole beans by default, if you need your coffee ground, please let us know at the checkout.
About Small Batch Roasting Co
- Location
- Victoria, Australia
- Region
- Asia/Pacific
- Currency
- AUD
More from Small Batch Roasting Co

Danche Chelbesa – Filter
$20.37

Arlam Aguirre – Espresso
$18.26

Luis Octavio – Borbon aji
$19.67

Victor Bermudez – Washed Gesha Filter
$25.29

Erwin Argueta – Guatemala
$16.16

Decaf – Espresso
$14.05






