
Verve Coffee Roasters
Ethiopia Bekele Belaycho Espresso
Ethiopia Bekele Belaycho Espresso is a Ethiopia, Natural, 74158 coffee from Verve Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $27.25 ($8.01/100g)
- 997g — $77.25 ($7.75/100g)
- 2267g — $154.00 ($6.79/100g)

Ethiopia Bekele Belaycho Espresso
Ethiopia Bekele Belaycho Espresso is a Ethiopia, Natural, 74158 coffee from Verve Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $27.25 ($8.01/100g)
- 997g — $77.25 ($7.75/100g)
- 2267g — $154.00 ($6.79/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Natural 74158

Ethiopia Sun Dried Natural
Hambela District, Guji, Ethiopia Natural Local Heirloom
Equator Coffees
$22.00

BOCHESA ESPRESSO / ETHIOPIA
Sidama > Arbegona > Bochesa, Ethiopia Natural Heirloom (74110, 74112, 7454)
Fuglen Coffee Roasters Tokyo
$18.55

Ethica Coffee Roasters - Israel Degefa - Ethiopia - Natural - Espresso
Ethiopia Natural 74112, 74110
Speciality Coffee CA
$19.00

Ethiopia, Bombe Abore
Ethiopia, Bensa Woreda, Sidama Region Natural JARC 74110 & 74112
Methodical Coffee
$27.46

Gedeb Lalesa
Ethiopia Natural Ethiopian Landrace
Monogram Coffee
$18.35

Ethiopia Espresso
Ethiopia - Yirgacheffe Natural Heirloom
HAYB
Description
Produced by Bekele Belaycho in Ethiopia’s Sidama region, this natural lot is dried slowly on raised beds, allowing fruit sugars to develop while preserving structure and definition. The result is a coffee that pairs concentrated sweetness with ripe fruit and a soft, creamy finish. Each coffee is roasted to order. Orders ship within 2 business days.
About Verve Coffee Roasters
- Location
- California, United States
- Region
- North America
More from Verve Coffee Roasters

Colombia Saldaña Highlands
$23.00

Colombia José Martínez
$27.25

Kenya Kubwa
$23.00

Ethiopia Duromina
$27.75

Ethiopia Biftu Gudina
$27.50

Ethiopia Chelchele
$27.00




