
Square Mile Coffee Roasters
La Guaca
La Guaca is a Colombia, Washed, Ají coffee from Square Mile Coffee Roasters.
In stock since:
Available Sizes▾
- 175g — $25.53 ($14.59/100g)
- 1000g — $124.68 ($12.47/100g)

La Guaca
La Guaca is a Colombia, Washed, Ají coffee from Square Mile Coffee Roasters.
In stock since:
Available Sizes
- 175g — $25.53 ($14.59/100g)
- 1000g — $124.68 ($12.47/100g)
Similar coffees to this Colombia Washed Ají

Colombia - Los Chorros: Washed, Bourbon Aji
Colombia Washed Bourbon Aji
3fe Coffee
$19.91

Las Brisas - Bourbon Aji (Drip Packs)
Colombia Washed Bourbon Aji
Poma Coffee
$52.00

Colombia Gerson Mora Bourbon Aji Farmlevel Reserve
Colombia Washed Bourbon Aji
Verve Coffee Roasters
$38.00

Chiroso Washed Las Perlitas
Colombia Washed Chiroso
Rose Coffee
$25.25

Filter Roast 250g: Colombia - Jon Jader - washed Aji
Guacacallo, Colombia washed AJI
Talo Coffee
$17.56
Description
Next in our Colombia lineup is La Guaca, produced by José Herman Salazar in Pitalito, Huila. Elegant and sweet, soft pink florals are balanced with the perfect dose of zing that lingers into a smooth finish. Available in 175g or 1kg bags. All single 175g bag orders will be sent in our letterbox packaging.
About Square Mile Coffee Roasters
- Location
- United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP





