
Square Mile Coffee Roasters
Red Brick
Red Brick is a Guatemala, Washed, Bourbon, Catuaí coffee from Square Mile Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 350g — $20.23 ($5.78/100g)
- 1000g — $54.05 ($5.41/100g)
- 2000g — $104.45 ($5.23/100g)

Red Brick
Red Brick is a Guatemala, Washed, Bourbon, Catuaí coffee from Square Mile Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 350g — $20.23 ($5.78/100g)
- 1000g — $54.05 ($5.41/100g)
- 2000g — $104.45 ($5.23/100g)
Similar coffees across all roasters

Guatemala
Huehuetenango Washed Arabica: Bourbon, Catuai, Caturra, Pache
Rum Baba Coffeeroasters
$12.18

Guatemala
Huehuetenango Washed Arabica: Bourbon, Catuai, Caturra, Pache
Rum Baba Coffeeroasters
$12.18

Sweet Spot - House Blend
Minas Gerais, Brazil and Huehuetenango, Guatemala Natural and Fully Washed Mundo Nuovo and Red Bourbon
Bold Bean Coffee Roasters
$8.00

Seasonal Blend
Antigua, Guatemala Washed SL28, SL34, Ruiru 11 & Batian
Market Lane Coffee
$16.86

Guatemala Hunapu
Antigua Washed 100% Red Bourbon
Kuma Coffee
$23.50

Sugar Heist
Guatemala Traditional Washed Bourbon, |, Caturra
Phil & Sebastian
$14.79
Description
66% Farms of Antigua / 34% Altamira de Chirripó As the crops change, so do the components of our Red Brick, highlighting harvest cycles and celebrating the seasonality of coffee. We've combined the great fruit qualities from each component, and allowed the sweetness to shine. Also available as a subscription. *Component percentages are subject to change.
About Square Mile Coffee Roasters
- Location
- United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP










