
St. Ali
Italo DiscoItalian Espresso Blend
Italo DiscoItalian Espresso Blend is a BRAZIL, INDIA, WASHED & NATURAL coffee from St. Ali.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- BRAZIL, INDIA
- Process
- WASHED & NATURAL
Available Sizes▾
- 225g — $17.56 ($7.80/100g)
- 500g — $31.61 ($6.32/100g)
- 1000g — $55.49 ($5.55/100g)

Italo DiscoItalian Espresso Blend
Italo DiscoItalian Espresso Blend is a BRAZIL, INDIA, WASHED & NATURAL coffee from St. Ali.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- BRAZIL, INDIA
- Process
- WASHED & NATURAL
Available Sizes
- 225g — $17.56 ($7.80/100g)
- 500g — $31.61 ($6.32/100g)
- 1000g — $55.49 ($5.55/100g)
Similar coffees across all roasters

Black Espresso Blend
Brazil/Vietnam/India Natural
HAYB
$7.18

Espresso Blend - 35g
30% Ethiopia + 70% Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$3.31

Index - Espresso Blend
Sumatra, Brazil & Uganda Washed, Pulped Natural & Natural
Machina Coffee
$12.59

Robusto Espresso
Colombia Natural
Gringo Nordic Coffee Roasters
$21.11

Coffee Classic Espresso
Brazil, Nicaragua, El Salvador Washed Blend
Terres de Café
$13.57

Barista Forte Blend
India (various parts) Washed blended
Corridor Seven Coffee Roasters
$7.20
Description
STRENGTH COUNTRY: BRAZIL, INDIA CULTIVAR: PROCESS: WASHED & NATURAL NOTES: DARK CHOCOLATE, SPICE
More from St. Ali

HONDURASLos Pinos Typica
$19.67

COSTA RICAFinca La Esmeralda
$19.67

COSTA RICALas Lajas Estate Honey
$19.67

Good VibrationsEspresso Blend
$17.56

OrthodoxHouse Espresso Blend
$17.56

Feels GoodOrganic Espresso Blend
$18.26








