
Blanchard's Coffee
$21.74340gIn Stock
Finca Las Botijas
Finca Las Botijas is a Comayagua, Honduras, Washed, Pacamara coffee from Blanchard's Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Comayagua, Honduras
- Process
- Washed
- Variety
- Pacamara
- Producer
- Abel Giron
Available Sizes▾
- 340g — $21.74 ($6.39/100g)
- 1133g — $64.13 ($5.66/100g)
- 2267g — $128.25 ($5.66/100g)

Finca Las Botijas
Finca Las Botijas is a Comayagua, Honduras, Washed, Pacamara coffee from Blanchard's Coffee.
$21.74340g$6.39/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Comayagua, Honduras
- Process
- Washed
- Variety
- Pacamara
- Producer
- Abel Giron
Available Sizes
- 340g — $21.74 ($6.39/100g)
- 1133g — $64.13 ($5.66/100g)
- 2267g — $128.25 ($5.66/100g)
Similar coffees to this Comayagua, Honduras Washed Pacamara

Strong Match
las botijas
comayagua, honduras fully washed pacamara
Walnuts Coffee
$28.00

Strong Match
Honduras COMSA Marcala
Marcala, La Paz, Honduras Washed
Red Rooster Coffee
$21.25

Strong Match
Las Moras
Honduras, La Paz, Honduras Washed Pacamara
Ex Animo Coffee
$55.77

El Jardin
Honduras, La Paz Pacamara Washed Pacamara
Ex Animo Coffee
$18.35

Café Finca Elizabeth Parainema Washed Bio
Honduras Washed
Terres de Café
$27.19

Los Planes - Honduras Espresso
Honduras Washed Pacas
19 Grams
$19.00
About Blanchard's Coffee
- Location
- Virginia, United States
- Region
- North America







