
Sweven Coffee
El Diviso – Ají
El Diviso – Ají is a Colombia, Advanced Natural, Ají coffee from Sweven Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Advanced Natural
- Variety
- Ají
Available Sizes▾
- 200g — $31.83 ($15.92/100g)
- 1000g — $132.63 ($13.26/100g)

El Diviso – Ají
El Diviso – Ají is a Colombia, Advanced Natural, Ají coffee from Sweven Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Advanced Natural
- Variety
- Ají
Available Sizes
- 200g — $31.83 ($15.92/100g)
- 1000g — $132.63 ($13.26/100g)
Similar coffees to this Colombia Advanced Natural Ají

El Diviso - Aji Bourbon - Thermal Shock Washed Colombia
Colombia Thermal Shock Washed Aji Bourbon
Moxie Coffee Co.
$30.00

Wilder Lazo bourbon aji natural
Huila, Colombia natural bourbon ají
Curious Coffee
$34.00
![El Diviso - Advanced Natural [Bourbon Aji]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0967/2720/4177/files/ElDivisoAdvNaturalBourbonAji.png?v=1783681278)
El Diviso - Advanced Natural [Bourbon Aji]
Huila, Colombia Advanced Natural Bourbon Aji
Mellow Coffee Roasters
$18.77
![El Encanto [Aji Advanced Natural] Colombia](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0904/2463/9819/files/El_Encanto_Aji.png?v=1788881920)
El Encanto [Aji Advanced Natural] Colombia
Huila, Colombia Advanced Natural Aji
GA.PE
$17.00

Jairo Arcila Peach
Quindio, Colombia Washed Anaerobic 48h Castillo
Fábrica Coffee Roasters
$16.95

Colombia El Diviso Ombligon Floral Symphony
El Diviso, Colombia Natural Ombligon
Julith Coffee
$91.22
Description
Huila, Colombia – Advanced Natural Ají A truly remarkable competition lot of the rare Ají variety, masterfully produced by our long-standing friend Nestor Lasso at El Diviso. What to expect in the cup Strawberry · Peach · Haribo Cherries Complex and layered, with vivid, tingling acidity, ripe stone fruit sweetness, intense fruit aromatics, and a lingering red cherry candy character.





