
Sweven Coffee
Zarza – Wush Wush
Zarza – Wush Wush is a Colombia, Anaerobic Natural, Submerged Wush Wush coffee from Sweven Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Submerged Wush Wush
Available Sizes▾
- 200g — $31.83 ($15.92/100g)
- 1000g — $132.63 ($13.26/100g)

Zarza – Wush Wush
Zarza – Wush Wush is a Colombia, Anaerobic Natural, Submerged Wush Wush coffee from Sweven Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Submerged Wush Wush
Available Sizes
- 200g — $31.83 ($15.92/100g)
- 1000g — $132.63 ($13.26/100g)
Similar coffees to this Colombia Anaerobic Natural Submerged Wush Wush

Wush Wush Anaerobic Colombia
Colombia, Nariño Enzyme Fermented Anaerobic Washed Caturra
Superthing
$38.00

Wush Wush + Papayo, Anaerobic Natural - Elías & Shady Bayter
Colombia, Tolima Anaerobic Natural Papayo + Wush Wush
Vesta Coffee Roasters
$48.00

Colombia — Cata x Zarza Wush Wush
Colombia Natural Wush Wush
Assembly Coffee London
$32.00

Tanat - Zarza - Pacamara Advanced Washed
Huila, Colombia Washed Anaerobic Pacamara
Entropica Coffee
$36.00

Filter Roast 250g: Colombia - Jon Jader - Natural Wush wush
Guacacallo, Colombia Natural WushWush
Talo Coffee
$17.56

Las Marias
Pijao, Quindío Advanced Natural Wush Wush
Manhattan
$19.34
Description
Huila, Colombia – Anaerobic Submerged Natural Wush Wush An outstanding expression of the rare Wush Wush variety, produced on the World Barista Championship–winning farm of our dear friend, Jonathan Gasca. What to expect in the cup Blackcurrant · Rambutan · Violet Rich and intensely sweet, with juicy-ripe berry acidity, refreshing tropical character, and elegant floral cassis aroma.





