
Sweven Coffee
Los Rodriguez – Geisha Apex
Los Rodriguez – Geisha Apex is a Bolivia, Natural, Coco Geisha Apex coffee from Sweven Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 100g — $23.87 ($23.87/100g)
- 200g — $46.42 ($23.21/100g)
- 500g — $112.74 ($22.55/100g)

Los Rodriguez – Geisha Apex
Los Rodriguez – Geisha Apex is a Bolivia, Natural, Coco Geisha Apex coffee from Sweven Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 100g — $23.87 ($23.87/100g)
- 200g — $46.42 ($23.21/100g)
- 500g — $112.74 ($22.55/100g)
Similar coffees to this Bolivia Natural Coco Geisha Apex

Alasitas, Gesha, Coco Natural, Bolivia
Bolivia Coco Natural Gesha
Homeground Coffee Roasters
$39.00

Takesi Gesha
Bolivia Washed Gesha
Monogram Coffee
$47.30

Colombia Finca Las Flores Citrus-Laden Geisha Natural Drip Coffee
Colombia
Julith Coffee
$36.76

Argon Selection - Pearl Drops - 15g
Caranavi, Bolivia Washed Geisha
Entropica Coffee
$15.00

Peñas Blancas
Colombia Natural Geisha
CoolBeans
$58.00
Description
Caranavi, Bolivia – Coco Natural Geisha Apex An exceptional, competition-level Bolivian Geisha from the Apex collection, cultivated and processed by the Rodriguez family using their innovative Coco Natural drying process. What to expect in the cup White Peach · Bergamot · Jasmine Sweet, elegantly creamy and complex, with layered stone-fruit acidity, delicate floral-citrus character, and a lingering jasmine finish.





