Taith Coffee
De La Tierra Washed Decaf • Washed Decaf • Castillo • Colombia
De La Tierra Washed Decaf • Washed Decaf • Castillo • Colombia is a Colombia, Washed Decaf, Castillo coffee from Taith Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 200g — $15.92 ($7.96/100g)
- 1000g — $69.63 ($6.96/100g)
De La Tierra Washed Decaf • Washed Decaf • Castillo • Colombia
De La Tierra Washed Decaf • Washed Decaf • Castillo • Colombia is a Colombia, Washed Decaf, Castillo coffee from Taith Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 200g — $15.92 ($7.96/100g)
- 1000g — $69.63 ($6.96/100g)
Similar coffees to this Colombia Washed Decaf Castillo

Decaf
Riosucio, Caldas, Colombia Washed, EA 'Sugar Cane' Decaffeination Colombia, Caturra, Castillo
Red Bank Coffee Roasters
$15.90

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Espresso
Kolumbien Washed Colombia, Castillo, Caturra
19 Grams
$15.00

Daniel Bermudez / Colombia / EA Decaf / Castillo
Colombia EA Decaf Castillo
Ordinary Coffee Roasters
$25.09

Decaf
Colombia Washed; EA Decaf Castillo
Idle Hands Roasting
$20.00

DECAF - Kolumbien Espresso - Entkoffeiniert
Colombia Washed (Sugar Cane E.A) Castillo
Schön Kaffee
$14.71

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Filter
Kolumbien Washed Colombia, Castillo, Caturra
19 Grams
$15.00
Description
Producer: De La Tierra, El Placer Origin: Colombia Process: Washed Decaf Varietal: Castillo Altitude: 1300-1600 MASL Flavour Notes: Raspberry and Fudge Roast Level: Medium Light Best For: Traditional Espresso + Filter
More from Taith Coffee

Best of Prau • Washed Anaerobic • Typica, Kartika, Line S •Indonesia
$16.58

Kamavindi • Natural • SL-28 • Kenya
$21.22

Prau Hybrid • Hybrid Washed • Kartika, Lini S, Ateng Super • Indonesia
$18.90

Las Margaritas • Washed • Geisha • Colombia 100g
$27.85

Bambito • Washed • Caturra Catuai • Panama
$39.79

Gesha Village 26/E-04 • Anaerobic Honey • Illubabor Forest • Ethiopia
$25.20




