
The Barn
AUTUMN COFFEE
AUTUMN COFFEE is a Apaneca, El Salvador, Natural, Bourbon coffee from The Barn.
In stock since:
Details
- Origin
- Apaneca, El Salvador
- Process
- Natural
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Mauricio Salaverria
Available Sizes▾
- 250g — $18.09 ($7.24/100g)
- 1000g — $70.09 ($7.01/100g)

AUTUMN COFFEE
AUTUMN COFFEE is a Apaneca, El Salvador, Natural, Bourbon coffee from The Barn.
In stock since:
Details
- Origin
- Apaneca, El Salvador
- Process
- Natural
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Mauricio Salaverria
Available Sizes
- 250g — $18.09 ($7.24/100g)
- 1000g — $70.09 ($7.01/100g)
Similar coffees to this Apaneca, El Salvador Natural Bourbon

SEASONAL BLEND: FALL
Loquat Coffee
$23.00

Ambra
Camber Coffee
$26.00

Organic Harvest
Wonderstate Coffee
$20.00

Finca Colomba, El Salvador
Finca Colomba, El Salvador Honey Bourbon
Moim Coffee
$21.00

Seasonal Blend Autumn ON-GI
Bolivia, Ecuador
Momos Coffee
$19.00

**NEW** BOLIVIA Apolo
Bolivia
Sump Coffee
$22.00
Description
A coffee made for the change of season. Our Autumn Coffee comes from Finca Himalaya in El Salvador, where Mauricio Salaverria creates one of our signature flavours: Himalaya Pineapple. Expect candied apple, dark chocolate and almond, with plenty of rounded sweetness. A warming seasonal coffee for cooler mornings and cosy days. Pre-order now, we are roasting from September 28th!













