
Wonderstate Coffee
Last Light Half Caff
Last Light Half Caff is a Washed & Natural Process coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Process
- Washed & Natural Process
- Producer
- San Fernando Cooperative, Tiluse Washing Station
Available Sizes▾
- 297g — $20.00 ($6.73/100g)
- 680g — $39.00 ($5.74/100g)
- 2267g — $115.00 ($5.07/100g)

Last Light Half Caff
Last Light Half Caff is a Washed & Natural Process coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Process
- Washed & Natural Process
- Producer
- San Fernando Cooperative, Tiluse Washing Station
Available Sizes
- 297g — $20.00 ($6.73/100g)
- 680g — $39.00 ($5.74/100g)
- 2267g — $115.00 ($5.07/100g)
Similar coffees across all roasters

THIRST TRAP - A light & juicy blend
Washed
Mother Tongue Coffee
$24.00

Half & Half Espresso - Blend
Blend Washed and natural Blend
Solberg & Hansen
$14.54

Racing Into The Night
Various, Blend Co-Ferment Natural Blend
Eight Ounce Coffee
$26.99

The Botanist Blend
Washed & Natural Various
Horsham Coffee Roaster
$11.93

Churupallana
Filter Washed Mix
Nomad
$16.53

Forêt Noire
Honduras/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$19.99
Description
Process: Washed & Natural Process Notes of Berries, Marzipan & Dark Chocolate A juicy and dreamy blend with fruited tones of berries, followed by the sweetness of marzipan and a rich dark chocolate finish. Producers: San Fernando Cooperative, Tiluse Washing Station
About Wonderstate Coffee
- Location
- Wisconsin, United States
- Region
- North America







