
Nomad
Parainema
Parainema is a Espresso, Natural, Parainema coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $24.46 ($9.79/100g)
- 1000g — $97.85 ($9.79/100g)

Parainema
Parainema is a Espresso, Natural, Parainema coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $24.46 ($9.79/100g)
- 1000g — $97.85 ($9.79/100g)
Similar coffees to this Espresso Natural Parainema

Cherry Ripe Blend
Washed / Natural / Co-Fermentation Caturra
Rose Coffee
$30.06

Phil & Sebastian - Candy Cloud Espresso
Panama Traditional Natural Caturra
Speciality Coffee CA
$19.00

EspressoBlend Emmi
Classic espresso blend Natural mixed varieties
Kaffeelix
$11.66

Seasonal Espresso Blend
Simple Kaffa
$18.75

Candy Cloud Espresso
Santa Clara, Panama Natural Caturra
Eight Ounce Coffee
$21.99

STRAWBERRY COULIS - ESPRESSO
Washed, Thermal Shock
Colorfull Coffee
$18.00
Description
Specialty coffee with notes of raspberry, milk chocolate, and cherry, creating a sweet and fruity experience. As it develops, nuances of almond, brown sugar, and cocoa nibs emerge, along with subtle floral hints and a delicate finish of lavender and violets.








