BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
THIRST TRAP - A light & juicy blend
USA|Mother Tongue Coffee

Mother Tongue Coffee

$24.00283gIn Stock

THIRST TRAP - A light & juicy blend

THIRST TRAP - A light & juicy blend is a Washed coffee from Mother Tongue Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Mother Tongue Coffee

Details

Process
Washed
Available Sizes▾
  • 283g — $24.00 ($8.48/100g)
  • 907g — $58.00 ($6.39/100g)
  • 2267g — $116.00 ($5.12/100g)

Description

A sweet & bright seasonal blend of washed and naturally processed coffees give it that great balance of chocolate and jammy fruits.

About Mother Tongue Coffee

Location
California, United States
Region
North America
Visit Mother Tongue Coffee →