
Wonderstate Coffee
Organic Off Grid
Organic Off Grid is a Peru coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Peru
- Producer
- Cinco de Junio Cooperative
Available Sizes▾
- 297g — $19.00 ($6.40/100g)
- 680g — $37.00 ($5.44/100g)
- 2267g — $109.00 ($4.81/100g)

Organic Off Grid
Organic Off Grid is a Peru coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Peru
- Producer
- Cinco de Junio Cooperative
Available Sizes
- 297g — $19.00 ($6.40/100g)
- 680g — $37.00 ($5.44/100g)
- 2267g — $109.00 ($4.81/100g)
Similar coffees to this Peru

Wilmer Julca
Cajamarca, Peru Washed Field Blend
Passenger
$25.75

Peru Chirinos - Regenerative Organic Certified®
Cajamarca, Peru Washed Bourbon, Caturra, Typica
Equator Coffees
$21.00

Familia Ccapa, 250 g
Cusco, Peru Washed Typica
Coffee Collective
$18.87

Peru - Jaen & Cajamarca
Jaén and Cajamarca Washed Typica, Caturra, Mundo Novo, Catimor, Pache
SK Coffee
$22.00

Organic 4&20 French Roast
Colombia / Peru / Timor Washed
Red Rooster Coffee
$19.25

Organic Night Owl Half-Caff
San Ignacio, Peru / Jaén, Cajamarca, Peru Swiss Water Washed
Red Rooster Coffee
$21.75
Description
Notes of Bittersweet Cocoa, Smoke, & Roasty Go deeper & darker than you’ve gone before with a roast that takes you off the beaten path. Producer: Cinco de Junio Cooperative
About Wonderstate Coffee
- Location
- Wisconsin, United States
- Region
- North America










