BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Wonderstate Coffee

Wonderstate Coffee is a specialty coffee roaster based in Wisconsin, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Wonderstate Coffee.

Top origins
Peru, Ethiopia, Colombia
Common processes
Washed, Natural, Anaerobic
New in last 30 days
3 (3.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-24
Latest restock
2026-09-07

7 coffees in stock (35 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Peru Llaqta Pata
USA|Wonderstate Coffee

$30.00 · 250g · $12.00/100g

4 sizes
  • 100g — $16.50 ($16.50/100g)
  • 250g — $30.00 ($12.00/100g)
  • 680g — $70.00 ($10.29/100g)
  • 2267g — $205.00 ($9.04/100g)

Details

Origin
Peru
Process
Washed
Organic Driftless
USA|Wonderstate Coffee

$19.00 · 297g · $6.40/100g

3 sizes
  • 297g — $19.00 ($6.40/100g)
  • 680g — $37.00 ($5.44/100g)
  • 2267g — $109.00 ($4.81/100g)

Details

Origin
Peru
Producer
Cinco de Junio Cooperative
Organic Flyway
USA|Wonderstate Coffee

$20.00 · 297g · $6.73/100g

3 sizes
  • 297g — $20.00 ($6.73/100g)
  • 680g — $39.00 ($5.74/100g)
  • 2267g — $115.00 ($5.07/100g)

Details

Origin
Peru, Ethiopia
Producer
CODECH Cooperative
Organic Off Grid
USA|Wonderstate Coffee

$19.00 · 297g · $6.40/100g

3 sizes
  • 297g — $19.00 ($6.40/100g)
  • 680g — $37.00 ($5.44/100g)
  • 2267g — $109.00 ($4.81/100g)

Details

Origin
Peru
Producer
Cinco de Junio Cooperative
Organic Star Valley Decaf
USA|Wonderstate Coffee

$20.00 · 297g · $6.73/100g

3 sizes
  • 297g — $20.00 ($6.73/100g)
  • 680g — $39.00 ($5.74/100g)
  • 2267g — $115.00 ($5.07/100g)

Details

Origin
Peru
Producer
San Fernando Cooperative
Organic Big Dipper
USA|Wonderstate Coffee

$19.00 · 297g · $6.40/100g

3 sizes
  • 297g — $19.00 ($6.40/100g)
  • 680g — $37.00 ($5.44/100g)
  • 2267g — $109.00 ($4.81/100g)

Details

Origin
Peru
Producer
CODECH  & Cinco de Junio Cooperatives
Organic Peru San Fernando
USA|Wonderstate Coffee

$20.00 · 249g · $8.03/100g

3 sizes
  • 249g — $20.00 ($8.03/100g)
  • 680g — $45.00 ($6.62/100g)
  • 2267g — $125.00 ($5.51/100g)

Details

Origin
Peru