BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Kii - Kenia Espresso
Germany|19 Grams

19 Grams

$20.00250gIn Stock

Kii - Kenia Espresso

Kii - Kenia Espresso is a Kenia, Washed, SL28, SL34 und Batian Blend coffee from 19 Grams.

In stock 30+ days

Buy from 19 Grams

Details

Origin
Kenia
Process
Washed
Variety
SL28, SL34 und Batian Blend
Producer
Die Kii-Washing Station wird von der Rung’eto Farmer's Cooperative Society betrieben.
Available Sizes▾
  • 250g — $20.00 ($8.00/100g)
  • 1000g — $72.00 ($7.20/100g)
  • 3000g — $199.00 ($6.63/100g)

Description

origin: Kenia variety: SL28, SL34 und Batian Blend process: Washed producer: Die Kii-Washing Station wird von der Rung’eto Farmer's Cooperative Society betrieben.

About 19 Grams

Location
Berlin, Germany
Region
Europe
Visit 19 Grams →