
19 Grams
Roast for the Roar - Wilder Costa Rica Filter
Roast for the Roar - Wilder Costa Rica Filter is a Costa Rica, Washed, Catuai, Caturra coffee from 19 Grams.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica
- Process
- Washed
- Variety
- Catuai, Caturra
- Producer
- Verschiedene Kleinbauern
Available Sizes▾
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 1000g — $61.00 ($6.10/100g)

Roast for the Roar - Wilder Costa Rica Filter
Roast for the Roar - Wilder Costa Rica Filter is a Costa Rica, Washed, Catuai, Caturra coffee from 19 Grams.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica
- Process
- Washed
- Variety
- Catuai, Caturra
- Producer
- Verschiedene Kleinbauern
Available Sizes
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 1000g — $61.00 ($6.10/100g)
Similar coffees to this Costa Rica Washed Catuai, Caturra

Producer's Pride, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra, Catuaí, Villalobos
Ritual Coffee Roasters
$23.00

Santa Lucia, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra
Ritual Coffee Roasters
$23.00

El Aguacate, Costa Rica
Costa Rica Washed Villalobos and Caturra
Ritual Coffee Roasters
$24.50

Costa Rica, La Pastora
Costa Rica, Tarrazu, Costa Rica Washed Caturra & Catuai
Methodical Coffee
$21.32

Santa Rosa 1900 - Light Costa Rica
Costa Rica, Tarrazú Washed Catuai
Greater Goods Roasting
$15.00

Café Volcan Azul - Caturra
Costa Rica - Vallée centrale / Finca Volcan Azul Natural Caturra
Terres de Café
$22.64
Description
origin: Costa Rica variety: Catuai, Caturra process: Washed producer: Verschiedene Kleinbauern
More from 19 Grams

The Blue Line - For the Runners
$17.00

Kaffee Adventskalender Espresso
$103.00

Poltergeist - Halloween Kaffee
$20.00

1 Hz Decaf Espresso
$17.00

24 Hz Espresso Winter-Edition
$18.00

Copacabana Brasilien Espresso
$12.00


