
19 Grams
Kii - Kenia Espresso
Kii - Kenia Espresso is a Kenia, Washed, SL28, SL34 und Batian Blend coffee from 19 Grams.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes▾
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 1000g — $72.00 ($7.20/100g)
- 3000g — $199.00 ($6.63/100g)

Kii - Kenia Espresso
Kii - Kenia Espresso is a Kenia, Washed, SL28, SL34 und Batian Blend coffee from 19 Grams.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 1000g — $72.00 ($7.20/100g)
- 3000g — $199.00 ($6.63/100g)
Similar coffees across all roasters

Kenya Kaliluni AA Espresso
Kenya - Machakos County Washed SL-28, SL-34, Ruiru 11, Batian
49th Parallel Coffee Roasters
$20.00

Kenya | Kivanga AA
Kenya Washed SL-28 & SL-34
ILSE
$27.00

Kenya Thunguri AA Washed Espresso - Single Origin
Kenya Washed SL28, K7, Batian, Ruiru 11
Code Black Coffee
$20.72

Kenya Kainamui AA Washed Espresso - Single Origin
Kenya Washed Batian, SL28, SL34, Ruiru 11
Code Black Coffee
$21.07

kii aa
kirinyaga county, nyeri, mount kenya, kenya fully washed sl28, sl34, batian, ruiru 11
Walnuts Coffee
$22.00

Kenya Gakuyuini AA Washed Espresso - Single Origin
Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
Code Black Coffee
$20.72
Description
origin: Kenia variety: SL28, SL34 und Batian Blend process: Washed producer: Die Kii-Washing Station wird von der Rung’eto Farmer's Cooperative Society betrieben.
More from 19 Grams

The Blue Line - For the Runners
$17.00

Kaffee Adventskalender Espresso
$103.00

Poltergeist - Halloween Kaffee
$20.00

1 Hz Decaf Espresso
$17.00

24 Hz Espresso Winter-Edition
$18.00

Copacabana Brasilien Espresso
$12.00
