
Archers Coffee
Colombia - Finca El Porvenir Geisha Washed
Colombia - Finca El Porvenir Geisha Washed is a Palestina, Huila, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Palestina, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Camilo Segura and Cecilia Almonacid
Available Sizes▾
- 100g — $36.76 ($36.76/100g)
- 200g — $72.16 ($36.08/100g)
- 1000g — $318.58 ($31.86/100g)

Colombia - Finca El Porvenir Geisha Washed
Colombia - Finca El Porvenir Geisha Washed is a Palestina, Huila, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Palestina, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Camilo Segura and Cecilia Almonacid
Available Sizes
- 100g — $36.76 ($36.76/100g)
- 200g — $72.16 ($36.08/100g)
- 1000g — $318.58 ($31.86/100g)
Similar coffees to this Palestina, Huila Washed Geisha

COLOMBIA El Filo Geisha – Filter
Colombia Washed Geisha
Five Elephant
$29.78

Colombia El Roble Geisha Washed
Colombia Washed Geisha
GOÛT & CO
$2.93

Colombia Arnulfo Cuellar Geisha Washed
Oporapa, Huila, Colombia Washed Geisha
OMA Specialty Coffee
$17.21
Description
Producer: Camilo Segura and Cecilia Almonacid Farm: El Porvenir Location: Palestina, Huila Variety: Geisha Process: Washed Altitude: 1,600 - 1,800 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76