
Archers Coffee
Costa Rica - Hacienda Copey Itadaki Geisha Lot 111
Costa Rica - Hacienda Copey Itadaki Geisha Lot 111 is a San Jose, Tarrazu District, Honey Anaerobic, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- San Jose, Tarrazu District
- Process
- Honey Anaerobic
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda Copey
Available Sizes▾
- 100g — $36.76 ($36.76/100g)
- 200g — $73.52 ($36.76/100g)
- 1000g — $319.95 ($31.99/100g)

Costa Rica - Hacienda Copey Itadaki Geisha Lot 111
Costa Rica - Hacienda Copey Itadaki Geisha Lot 111 is a San Jose, Tarrazu District, Honey Anaerobic, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- San Jose, Tarrazu District
- Process
- Honey Anaerobic
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda Copey
Available Sizes
- 100g — $36.76 ($36.76/100g)
- 200g — $73.52 ($36.76/100g)
- 1000g — $319.95 ($31.99/100g)
Similar coffees to this San Jose, Tarrazu District Honey Anaerobic Geisha

Monte Alto - Honey Geisha Tarrazú (Costa Rica)
Costa Rica Honey Geisha
Nostos Coffee
$35.81

Costa Rica, Labrador Gesha
Labrador Gesha, Costa Rica Red Honey Gesha
Kiss the Hippo Coffee
$38.00

Costa Rica Don Eli
Costa Rica - Tarrazu Honey Reposado Geisha
Leaves Coffee Roasters
$0.25
Description
Producer: Hacienda Copey Farm: Finca Hacienda Copey Location: San Jose, Tarrazu District Variety: Geisha Process: Honey Anaerobic Altitude: 1,840 - 2,195 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76