
Archers Coffee
Ethiopia - Hamasho Village Asefa Dukamo Station Natural Archers Lot
Ethiopia - Hamasho Village Asefa Dukamo Station Natural Archers Lot is a Hamasho Village, Sidama Bensa, Natural, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Hamasho Village, Sidama Bensa
- Process
- Natural
- Variety
- 74158
- Producer
- Daye Bensa / Asefa Dukamo, Smallholder Farmers
Available Sizes▾
- 100g — $8.99 ($8.99/100g)
- 200g — $16.34 ($8.17/100g)
- 1000g — $51.74 ($5.17/100g)

Ethiopia - Hamasho Village Asefa Dukamo Station Natural Archers Lot
Ethiopia - Hamasho Village Asefa Dukamo Station Natural Archers Lot is a Hamasho Village, Sidama Bensa, Natural, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Hamasho Village, Sidama Bensa
- Process
- Natural
- Variety
- 74158
- Producer
- Daye Bensa / Asefa Dukamo, Smallholder Farmers
Available Sizes
- 100g — $8.99 ($8.99/100g)
- 200g — $16.34 ($8.17/100g)
- 1000g — $51.74 ($5.17/100g)
Similar coffees to this Hamasho Village, Sidama Bensa Natural 74158

Ethiopia - Hamasho
Ethiopia Natural 74158
Tiny Arms Coffee
$30.50

Ethiopia Hure Natural
Ethiopia - Sidama, Arbegona Natural 74158
Momos Coffee
$16.00

Keramo Natural
Bensa, Sidama, Ethiopia natural, dried on raised beds 74/158, 74/100 and Setami
Shokunin Coffee
$19.34

Natural Ethiopia
Sidama, Ethiopia Natural Process G2 Ethiopian Heirloom
Bold Bean Coffee Roasters
$8.50

Ethiopia Safo Mosto Anaerobic Natural
Ethiopia - Sidama Mosto Anaerobic Natural 74158
Momos Coffee
$13.00

Daniso Horsa Natural
Shantawene. Bensa. Sidama. Ethiopia Natural. Anaerobic Ethiopia Heirloom
JBC Coffee Roasters
$30.00
Description
Producer: Daye Bensa / Asefa Dukamo, Smallholder Farmers Farm: Hamasho Village Location: Hamasho Village, Sidama Bensa Variety: 74158 Process: Natural Altitude: 2,230 - 2,300 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76


