
Archers Coffee
Panama - Hacienda La Esmeralda Portón 5 ANB
Panama - Hacienda La Esmeralda Portón 5 ANB is a Quiel, Boquete, Natural, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Quiel, Boquete
- Process
- Natural
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda La Esmeralda
Available Sizes▾
- 100g — $61.27 ($61.27/100g)
- 200g — $110.28 ($55.14/100g)
- 1000g — $518.72 ($51.87/100g)

Panama - Hacienda La Esmeralda Portón 5 ANB
Panama - Hacienda La Esmeralda Portón 5 ANB is a Quiel, Boquete, Natural, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Quiel, Boquete
- Process
- Natural
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda La Esmeralda
Available Sizes
- 100g — $61.27 ($61.27/100g)
- 200g — $110.28 ($55.14/100g)
- 1000g — $518.72 ($51.87/100g)
Similar coffees to this Quiel, Boquete Natural Geisha

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BANC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$410.24

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BNAC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$44.09

Hacienda La Esmeralda Porton 2NB Gesha Natural
Panama - Boquete Natural Gesha
Datura
$79.65

Panama Esmeralda Porton 7NB Geisha Natural
Panama Natural Geisha
Aery Coffee
$38.00

Panama Hacienda La Esmeralda Tumaco 3BANC - Natural
Panama Natural Geisha
Nubra Coffee Roasters
$79.65

Panama HiU Coffee -Finca Emporio Geisha Anaerobic natural #Popo23109
Panama Anaerobic Natural Geisha
GOÛT & CO
$8.92
Description
Producer: Hacienda La Esmeralda Farm: El Velo Location: Quiel, Boquete Variety: Geisha Process: Natural Altitude: 1,700 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76