
Archers Coffee
Ethiopia - Daye Bensa Hamasho Natural Archers Lot 0126
Ethiopia - Daye Bensa Hamasho Natural Archers Lot 0126 is a Hamasho Village, Sidama Bensa, Natural, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Hamasho Village, Sidama Bensa
- Process
- Natural
- Variety
- 74158
- Producer
- Asefa Dukamo, Smallholder Farmers
Available Sizes▾
- 100g — $10.35 ($10.35/100g)
- 200g — $18.52 ($9.26/100g)
- 1000g — $55.82 ($5.58/100g)

Ethiopia - Daye Bensa Hamasho Natural Archers Lot 0126
Ethiopia - Daye Bensa Hamasho Natural Archers Lot 0126 is a Hamasho Village, Sidama Bensa, Natural, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Hamasho Village, Sidama Bensa
- Process
- Natural
- Variety
- 74158
- Producer
- Asefa Dukamo, Smallholder Farmers
Available Sizes
- 100g — $10.35 ($10.35/100g)
- 200g — $18.52 ($9.26/100g)
- 1000g — $55.82 ($5.58/100g)
Similar coffees to this Hamasho Village, Sidama Bensa Natural 74158

Ethiopia - Hamasho
Ethiopia Natural 74158
Tiny Arms Coffee
$30.50

Ethiopia Hure Natural
Ethiopia - Sidama, Arbegona Natural 74158
Momos Coffee
$16.00

Daniso Horsa Natural
Shantawene. Bensa. Sidama. Ethiopia Natural. Anaerobic Ethiopia Heirloom
JBC Coffee Roasters
$30.00

Natural Ethiopia
Sidama, Ethiopia Natural Process G2 Ethiopian Heirloom
Bold Bean Coffee Roasters
$8.50

Keramo Natural
Bensa, Sidama, Ethiopia natural, dried on raised beds 74/158, 74/100 and Setami
Shokunin Coffee
$19.34

Ethiopia Gonjobe 74158 Slow dry natural - 100g
Bensa, Sidama Slow Dry Natural 74158
Ondo Coffee
$20.00
Description
Producer: Asefa Dukamo, Smallholder Farmers Farm: Hamasho Village Location: Hamasho Village, Sidama Bensa Variety: 74158 Process: Natural Altitude: 2,230 - 2,300 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76


