
Archers Coffee
Ethiopia - Elto Coffee Elora Station Classic Washed
Ethiopia - Elto Coffee Elora Station Classic Washed is a Arbegona & Bona Village, Classic Washed, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Arbegona & Bona Village
- Process
- Classic Washed
- Variety
- 74158
- Producer
- Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene
Available Sizes▾
- 100g — $8.99 ($8.99/100g)
- 200g — $16.34 ($8.17/100g)
- 1000g — $51.74 ($5.17/100g)

Ethiopia - Elto Coffee Elora Station Classic Washed
Ethiopia - Elto Coffee Elora Station Classic Washed is a Arbegona & Bona Village, Classic Washed, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Arbegona & Bona Village
- Process
- Classic Washed
- Variety
- 74158
- Producer
- Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene
Available Sizes
- 100g — $8.99 ($8.99/100g)
- 200g — $16.34 ($8.17/100g)
- 1000g — $51.74 ($5.17/100g)
Similar coffees to this Arbegona & Bona Village Classic Washed 74158

Ethiopia Elto Coffee-Elora Heirloom Washed
Ethiopia Washed Heirloom
GOÛT & CO
$2.29

Elto Coffee Elora Station 74158 Anaerobic Washed
Ethiopia – Sidama Anaerobic washed 74158
Datura
$36.49

Ethiopia Elto Coffee Sidama Bona 74110 Classic Washed oma Lot #1
Bona, Sidama, Ethiopia Classic Washed 74110
OMA Specialty Coffee
$40.80

Ethiopia Elto Coffee Sidama Bona 74110 Classic Washed oma Lot #1
Bona, Sidama, Ethiopia Classic Washed 74110
OMA Specialty Coffee
$17.85

Datura Coffee Paris - Elto Coffee - Ethiopia - Elora Station 74158 Anaerobic Washed
Ethiopia Anaerobic washed 74158
Speciality Coffee CA
$43.00

Ethiopia Lecho 74110 Fully washed
Ethiopia Fully washed 74110
GOÛT & CO
$2.17
Description
Producer: Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene Farm: Elora Washing Station Location: Arbegona & Bona Village Variety: 74158 Process: Classic Washed Altitude: 2,400 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76