
Archetype Coffee
Cold Brew
Cold Brew is a specialty coffee from Archetype Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Producer
- Cold Brew
Available Sizes▾
- 283g — $20.00 ($7.07/100g)
- 907g — $56.00 ($6.17/100g)
- 2267g — $112.00 ($4.94/100g)

Cold Brew
Cold Brew is a specialty coffee from Archetype Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Producer
- Cold Brew
Available Sizes
- 283g — $20.00 ($7.07/100g)
- 907g — $56.00 ($6.17/100g)
- 2267g — $112.00 ($4.94/100g)
Similar coffees across all roasters

Classic Cold Brew Roast
South America Washed
Metric Coffee
$20.00

Cold Coffee Blend
Intelligentsia Coffee
$23.50

Cold Brew Blend
Caffe Lusso
$22.00

Cold Brew
Colombia Washed
Onyx Coffee Lab
$6.00

COLD BREW - Panther Coffee Blend
Panther Coffee
$21.00

Cold Brew Coffee Blend
Ethiopia, Brazil Natural Ethiopian Heirloom, Red Catuai, Yellow Catuai
Coffee Bros.
$8.75
Description
Nothing fancy, just a sweet and clean coffee reminiscent of our Archetype and Stereotype blends, perfect for cold coffee brewing methods of all shapes and forms. Smooth, refreshing, and caramelly sweet.
More from Archetype Coffee

Bolivia Rosita Catuai Washed
$23.00

Ethiopia Hamasho Natural
$26.00

Burundi Ngozi Kamira HG Lot 5
$23.00

Colombia Lucy Fernanda Galindez Pink Bourbon
$26.00

Peru Eduardo Llano Linares Pache
$23.00

Colombia La Muralla Community Blend
$23.00









