
Atmans Coffee
El Vergel Decaf, Colombia
El Vergel Decaf, Colombia is a Colombia, EA SugarCane Decaf, Natural, Caturra Rojo y Amarillo coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- EA SugarCane Decaf, Natural
- Variety
- Caturra Rojo y Amarillo
- Producer
- Familia Bayter
Available Sizes▾
- 250g — $20.48 ($8.19/100g)
- 500g — $146.78 ($29.36/100g)
- 1000g — $73.96 ($7.40/100g)

El Vergel Decaf, Colombia
El Vergel Decaf, Colombia is a Colombia, EA SugarCane Decaf, Natural, Caturra Rojo y Amarillo coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- EA SugarCane Decaf, Natural
- Variety
- Caturra Rojo y Amarillo
- Producer
- Familia Bayter
Available Sizes
- 250g — $20.48 ($8.19/100g)
- 500g — $146.78 ($29.36/100g)
- 1000g — $73.96 ($7.40/100g)
Similar coffees to this Colombia EA SugarCane Decaf, Natural Caturra Rojo y Amarillo

El Vergel Decaf
Tolima Natural + EA Sugarcane Red and Yellow Caturra
Manhattan
$15.93

Colombia / Villamaria Sugarcane Decaf
Colombia Natural Sugarcane Caturra, Colombia, Castillo
NewGround Coffee
$19.89

El Vergel Decaf
Tolima, Colombia EA Decaf Red & Yellow Caturra
Eight Ounce Coffee
$22.99

El Vergel Condor Decaf
Tolima, Colombia EA Decaf Red/Yellow Caturra
Eight Ounce Coffee
$20.99

Decaf - Decaf El Vergel
Colombia Washed EA Decaf Red and Yellow Caturra
CoolBeans
$21.00

El Indio : House Decaf
Colombia Natural Sugar Cane Decaf Caturra
Zennor Coffee
$18.57
Description
Maracuyá, coco, fresa, naranja
More from Atmans Coffee

Negele Gorbitu, Ethiopia
$23.89

Kiamutuira, Kenya
$20.48

Paraiso 92 (Pink Bourbon), Colombia
$14.79

La Macarena (Yellow Typica), Colombia
$14.79

Montesol (Marsellesa), Nicaragua
$15.93

Montesol (Catuai), Nicaragua
$15.93






