
Atmans Coffee
$21.62250gIn Stock
Giku, Burundi
Giku, Burundi is a Burundi, Washed, Red Bourbon coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Red Bourbon
- Producer
- Long Miles Coffee
Available Sizes▾
- 250g — $21.62 ($8.65/100g)
- 500g — $43.24 ($8.65/100g)
- 1000g — $87.61 ($8.76/100g)

Giku, Burundi
Giku, Burundi is a Burundi, Washed, Red Bourbon coffee from Atmans Coffee.
$21.62250g$8.65/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Red Bourbon
- Producer
- Long Miles Coffee
Available Sizes
- 250g — $21.62 ($8.65/100g)
- 500g — $43.24 ($8.65/100g)
- 1000g — $87.61 ($8.76/100g)
Similar coffees to this Burundi Washed Red Bourbon

Strong Match
Kibingo · Burundi · Washed · Berries & Black Tea
Kayanza, Burundi Washed Red Bourbon
Shavi Coffee Roasters
$21.00

Migoti
Rubanda, Mutambu, Bujumbura, Burundi Washed Red Bourbon
Workshop Coffee
$22.00

Gitwe
Butanyerera Province Washed Red Bourbon
Dayglow Coffee
$32.80
Description
Black tea, caramel, citrus
More from Atmans Coffee

Negele Gorbitu, Ethiopia
$23.89

Kiamutuira, Kenya
$20.48

Paraiso 92 (Pink Bourbon), Colombia
$14.79

La Macarena (Yellow Typica), Colombia
$14.79

Montesol (Marsellesa), Nicaragua
$15.93

Montesol (Catuai), Nicaragua
$15.93