BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Fancy Diner Coffee
USA|Bean & Bean Coffee Roasters

Bean & Bean Coffee Roasters

$11.00113gIn Stock

Fancy Diner Coffee

Fancy Diner Coffee is a specialty coffee from Bean & Bean Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Bean & Bean Coffee Roasters
Available Sizes▾
  • 113g — $11.00 ($9.73/100g)
  • 309g — $20.00 ($6.47/100g)
  • 2267g — $125.00 ($5.51/100g)

Description

Roast Level: Dark We taste: Dark chocolate, raisin, roasty comfort Bottomless-mug diner coffee, done properly. Our darkest roast is built for big mugs and long refills — rich, bold, and comforting without the bitterness. The base is 100% specialty-grade coffee (80+ SCA points), roasted dark with care.

About Bean & Bean Coffee Roasters

Location
New York, United States
Region
North America
Visit Bean & Bean Coffee Roasters →