
Color Roasters
Zenith - A Dark Roast
Zenith - A Dark Roast is a specialty coffee from Color Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 283g — $19.50 ($6.89/100g)
- 907g — $54.00 ($5.95/100g)
- 2267g — $99.00 ($4.37/100g)

Zenith - A Dark Roast
Zenith - A Dark Roast is a specialty coffee from Color Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 283g — $19.50 ($6.89/100g)
- 907g — $54.00 ($5.95/100g)
- 2267g — $99.00 ($4.37/100g)
Similar coffees across all roasters

Colombian Excelso | Ultra Dark Roast
Manta Ray Coffee Roasters
$11.24

Darketype Dark Roast
Archetype Coffee
$21.00

Opus Dark Roast
Chromatic Coffee
$24.99

Foret Noire
Rabbit Hole Roasters
$12.71

Bittersweet
Archers Coffee
$11.44

Northwesterly
Olympia Coffee Roasting
$20.00
Description
OUR DARKEST ROAST ZENITH RICH CHOCOLATE, MOLASSES + TOASTED SUGAR | ROASTY FINISH A ROTATING BLEND OF OUR FAVORITE LATIN AMERICA COFFEES Zenith is the Dark Roast for Dark Roast lovers. It just may change the way you think of the category. We listened to our customers, put our touch on the blend, and six years after our inception Zenith is HERE. Rich to the max with flavors of toasted sugar, molasses, and campfire roasted smores. It tastes great with the milk of your choice and pulls wonderfully dense and classic espresso shots with the texture of melted honey.
More from Color Roasters

Ethiopia Chelchele
$22.50

Colombia Yessica Parra - Youth Collab Project - Community Blend of Washed Lots
$9.00

Artist Reserve: Mexico Arturo Ortiz 2026 Harvest
$24.00

Honduras Las Moras - Washed Pacamara
$21.00

Artist Reserve: Colombia Oscar Osorio - Citrus Co-Ferment
$14.00

Honduras El Pedrero - Washed Process Pink Bourbon
$21.00









