
Chromatic Coffee
Opus Dark Roast
Opus Dark Roast is a specialty coffee from Chromatic Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $24.99 ($7.35/100g)
- 907g — $62.03 ($6.84/100g)
- 2267g — $150.38 ($6.63/100g)

Opus Dark Roast
Opus Dark Roast is a specialty coffee from Chromatic Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $24.99 ($7.35/100g)
- 907g — $62.03 ($6.84/100g)
- 2267g — $150.38 ($6.63/100g)
Similar coffees across all roasters

Darketype Dark Roast
Archetype Coffee
$21.00

Eclipse - A Blend for Dark Roast
Color Roasters
$18.00

Full Send | Full Caf
Frequent Coffee
$23.00

Detour Dark
Detour Coffee Roasters
$15.53

Oscuro
Methodical Coffee
$18.48

Dark Roasted Abao Blend
Simple Kaffa
$18.75
Description
The Dark Side of Comfort Opus is our ode to the beauty of dark roasts, a bold and comforting cup that feels like home. Crafted to highlight the deep, caramelized sweetness and rich flavors unlocked at this roast degree, it delivers notes of dark chocolate, burnt sugar, and a touch of toasted caramel. Its velvety body and robust character make Opus the perfect choice for those seeking the satisfying depth only a dark roast can offer.

















