
Bean & Bean Coffee Roasters
Fancy Diner Coffee
Fancy Diner Coffee is a specialty coffee from Bean & Bean Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 113g — $11.00 ($9.73/100g)
- 309g — $20.00 ($6.47/100g)
- 2267g — $125.00 ($5.51/100g)

Fancy Diner Coffee
Fancy Diner Coffee is a specialty coffee from Bean & Bean Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 113g — $11.00 ($9.73/100g)
- 309g — $20.00 ($6.47/100g)
- 2267g — $125.00 ($5.51/100g)
Similar coffees across all roasters

Full Send | Full Caf
Frequent Coffee
$23.00

Double Diamond Dark Blend
H&S
$17.00

Darketype Dark Roast
Archetype Coffee
$21.00

Opus Dark Roast
Chromatic Coffee
$24.99

Foret Noire
Rabbit Hole Roasters
$12.73

French Roast
Klatch Coffee
$19.95
Description
Roast Level: Dark We taste: Dark chocolate, raisin, roasty comfort Bottomless-mug diner coffee, done properly. Our darkest roast is built for big mugs and long refills — rich, bold, and comforting without the bitterness. The base is 100% specialty-grade coffee (80+ SCA points), roasted dark with care.
About Bean & Bean Coffee Roasters
- Location
- New York, United States
- Region
- North America
More from Bean & Bean Coffee Roasters

Pepe Ecuador Soledad Sidra Washed
$35.00

Ethiopia Sidamo
$23.00

Sítio da Torre Red Obata Washed
$22.00

Ethiopia Guji Yabitu Koba Washed
$25.00

Panama Finca Lerida Catuai Honey
$27.00
![Minas Gerais Yellow Catucai [Score: 92.3]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0052/2420/2309/files/MINASGERAISYELLOWCATUCAI10.9.png?v=1783510827)
Minas Gerais Yellow Catucai [Score: 92.3]
$28.00











