BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

BeBerry Coffee

BeBerry Coffee is a specialty coffee roaster based in Prague, Czech Republic. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from BeBerry Coffee.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Kenya
Common processes
Anaerobic Natural, Natural, Washed
New in last 30 days
32 (19.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-20
Latest restock
2026-09-04

3 coffees in stock (58 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

BURUNDI Kibingo
Czechia|BeBerry Coffee

$16.28 · 250g · $6.51/100g

Details

Origin
Burundi
Process
Honey
Variety
Red Bourbon
Producer
Kibingo
Burundi Gahahe
Czechia|BeBerry Coffee

$17.21 · 250g · $6.88/100g

Details

Origin
Burundi
Process
the washing method
Variety
Red Bourbon
Producer
Gahahe
BURUNDI Kibingo
Czechia|BeBerry Coffee

$16.28 · 250g · $6.51/100g

Details

Origin
Burundi
Process
Honey
Variety
Red Bourbon
Producer
Kibingo