BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

BeBerry Coffee

BeBerry Coffee is a specialty coffee roaster based in Prague, Czech Republic. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from BeBerry Coffee.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Kenya
Common processes
Anaerobic Natural, Natural, Washed
New in last 30 days
32 (19.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-20
Latest restock
2026-09-04

6 coffees in stock (58 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

KENYA Great Rift Valley
Czechia|BeBerry Coffee

$16.28 · 250g · $6.51/100g

Details

Origin
Kenya
Process
the washing method
Variety
SL28, Batian, Ruiru 11
Producer
David Muge
KENYA Peponi
Czechia|BeBerry Coffee

$18.61 · 250g · $7.44/100g

Details

Origin
Kenya
Process
the washing method
Variety
SL28, SL34, Ruiru 11
Producer
smallholder farmers
KENYA David Muge
Czechia|BeBerry Coffee

$17.68 · 250g · $7.07/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Anaerobic Natural
Variety
SL28, Batian, Ruiru 11
Producer
David Muge
KENYA Great Rift
Czechia|BeBerry Coffee

$16.28 · 250g · $6.51/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Variety
SL28, Batian, Ruiru 11
Producer
David Muge
KENYA Peponi
Czechia|BeBerry Coffee

$18.61 · 250g · $7.44/100g

Details

Origin
Kenya
Process
the washing method
Variety
SL28, SL34, Ruiru 11
Producer
smallholder farmers
KENYA David Muge
Czechia|BeBerry Coffee

$17.68 · 250g · $7.07/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Anaerobic Natural
Variety
SL28, Batian, Ruiru 11
Producer
David Muge