
Blanchard's Coffee
Kainamui PB
Kainamui PB is a Kirinyaga, Kenya, Washed, Ruiru 11, SL 28 and Batian coffee from Blanchard's Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kirinyaga, Kenya
- Process
- Washed
- Variety
- Ruiru 11, SL 28 and Batian
- Producer
- Various
Available Sizes▾
- 340g — $20.95 ($6.16/100g)
- 1133g — $61.50 ($5.43/100g)
- 2267g — $123.00 ($5.43/100g)

Kainamui PB
Kainamui PB is a Kirinyaga, Kenya, Washed, Ruiru 11, SL 28 and Batian coffee from Blanchard's Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kirinyaga, Kenya
- Process
- Washed
- Variety
- Ruiru 11, SL 28 and Batian
- Producer
- Various
Available Sizes
- 340g — $20.95 ($6.16/100g)
- 1133g — $61.50 ($5.43/100g)
- 2267g — $123.00 ($5.43/100g)
Similar coffees to this Kirinyaga, Kenya Washed Ruiru 11, SL 28 and Batian

Kenya Karimikui Kirinyaga Washed
Kirinyaga, Kenya Washed Batian, Ruiru 11, SL28, SL34
Red Rooster Coffee
$32.00

Kii PB, Kenya - Filter
Kenya Washed SL-28, SL-34
Machina Coffee
$18.57

Kenya Gathaithi AA
Kenya - Nyeri Washed Ruiru 11, SL28, Batian
Leaves Coffee Roasters
$0.08

Kenya, Mugaya AA, Washed
Kenya, Kirinyaga Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
MOK
$23.89

Kenya - Kirinyaga AA
Kirinyaga, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
SK Coffee
$26.00

Kenya Ruera PB - 200g
Ruera Estate, Kiambu Washed SL-28, SL-34, Batian, Ruiru 11
Ondo Coffee
$27.00
About Blanchard's Coffee
- Location
- Virginia, United States
- Region
- North America






