
Ceremony Coffee Roasters
Kenya Murang'a Gondo AB
Kenya Murang'a Gondo AB is a Murang'a, Washed, SL 28, K7, Ruiru 11 and Batian coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $26.00 ($7.65/100g)
- 340g — $156.00 ($45.88/100g)
- 907g — $62.00 ($6.84/100g)
- 2268g — $138.00 ($6.08/100g)

Kenya Murang'a Gondo AB
Kenya Murang'a Gondo AB is a Murang'a, Washed, SL 28, K7, Ruiru 11 and Batian coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $26.00 ($7.65/100g)
- 340g — $156.00 ($45.88/100g)
- 907g — $62.00 ($6.84/100g)
- 2268g — $138.00 ($6.08/100g)
Similar coffees to this Murang'a Washed SL 28, K7, Ruiru 11 and Batian

Kirimaara
Kirinyaga, Kenya Washed SL 28, SL 34
Fábrica Coffee Roasters
$20.48

Big Sur Coffee - Gatura AA - Kenya - Washed
Kenya Washed SL28 & SL34
Speciality Coffee CA
$21.00

Kirimaara - 35g
Kirinyaga, Kenya Washed SL 28, SL34
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Kenya Mount Kirinyaga
Aberdare Mountains, Mt. Kenya, Kenya Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Equator Coffees
$21.00

Kenya Gondo AA - Kihoya Community
Kihoya, Mathioya, Murang’a, Kenya Washed SL 28, K7, Ruiru 11 and Batian
Whiptail Coffee
$27.00

Kii AA - Kenya Washed SL-28, SL-34, Baitan, Ruiru (Extra-light)
Kenya, Kirinyaga Washed SL-28, SL-34, Ruiru 11, Batian
September
$25.00
Description
Elevation: 1900MASL Harvest: 2026 Roast: Light Acidity: Vibrant Tasting notes: Limeade, Agave, Vibrant
About Ceremony Coffee Roasters
- Location
- Maryland, United States
- Region
- North America
More from Ceremony Coffee Roasters

Mexico Las Tejedoras
$23.00

Ethiopia Yirgacheffe Chelbesa
$26.00

Ethiopia Laayyoo
$29.50

Ethiopia Othosololo
$32.00

Fall Annuals 2026
$25.00

Climate Project
$22.50
