
Ceremony Coffee Roasters
Destroyer
Destroyer is a Washed Ethiopia + Guatemala, Washed, Caturra + Pache + Bourbon + Heirlooms coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Washed Ethiopia + Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra + Pache + Bourbon + Heirlooms
Available Sizes▾
- 113g — $120.00 ($106.19/100g)
- 340g — $22.50 ($6.62/100g)
- 340g — $129.00 ($37.94/100g)
- 907g — $51.00 ($5.62/100g)
- 2268g — $115.00 ($5.07/100g)

Destroyer
Destroyer is a Washed Ethiopia + Guatemala, Washed, Caturra + Pache + Bourbon + Heirlooms coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Washed Ethiopia + Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra + Pache + Bourbon + Heirlooms
Available Sizes
- 113g — $120.00 ($106.19/100g)
- 340g — $22.50 ($6.62/100g)
- 340g — $129.00 ($37.94/100g)
- 907g — $51.00 ($5.62/100g)
- 2268g — $115.00 ($5.07/100g)
Similar coffees across all roasters

"Le Cure": Peach Perfect 1kg
Lalesa, Ethiopia Washed Heirloom
Eight Ounce Coffee
$87.99

Kayon Mountain
Guji, Ethiopia Washed Heirloom
Eight Ounce Coffee
$24.99

Washed Secret Sauce
Yirgacheffe, Ethiopia Washed Kurume, Dega
Escape Coffee
$19.77
Description
Elevation: 1800MASL Harvest: Summer 2024 Roast: Medium Acidity: Vibrant Tasting notes: Orange creamsicle aromatics. Peach and lemon icing in a bright, balanced cup.
About Ceremony Coffee Roasters
- Location
- Maryland, United States
- Region
- North America
More from Ceremony Coffee Roasters

Mexico Las Tejedoras
$23.00

Ethiopia Yirgacheffe Chelbesa
$26.00

Ethiopia Laayyoo
$29.50

Ethiopia Othosololo
$32.00

Kenya Murang'a Gondo AB
$26.00

Fall Annuals 2026
$25.00