
Detour Coffee Roasters
No Punch Backs Half Caf
No Punch Backs Half Caf is a Colombia coffee from Detour Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
Available Sizes▾
- 300g — $15.88 ($5.29/100g)
- 1000g — $48.71 ($4.87/100g)
- 2270g — $105.89 ($4.67/100g)

No Punch Backs Half Caf
No Punch Backs Half Caf is a Colombia coffee from Detour Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
Available Sizes
- 300g — $15.88 ($5.29/100g)
- 1000g — $48.71 ($4.87/100g)
- 2270g — $105.89 ($4.67/100g)
Similar coffees across all roasters

DECAF BALANCED
Huila, Colombia Washed Decaf Castillo & Caturra
The Barn
$15.82

Colombia, Nogales Low-Caff
Colombia, Bruselas, Pitalito, Huila Coffee Pulp Mucilage EA Caturra
Methodical Coffee
$36.00

Not Boring Decaf Box
Huila, Colombia EA Decaf Caturra/Colombia/Castillo
Eight Ounce Coffee
$9.99

No Buzz
Guatemala & Colombia Caturra, Catuai
Bluebird Coffee Roastery
$11.53

Decaf Espresso
Brazil, Colombia Multiple Multiple
Equator Coffees
$19.50

Decaf Equator Blend
Colombia, Brazil Multiple Multiple
Equator Coffees
$19.50
Description
COFFEE STORYNo Punch Backs is an homage to our love of cafe crawls and keeping a steady stream of coffee flowing all through the day without going overboard. With just enough of a dose of caffeinated coffee to keep you adequately caffeinated all day long, it’s a smart and comforting blend of coffees from Brazil and Colombia that combine to create a coffee that's 50% less caffeinated but still packs loads of flavour. No punch backs is a perfect daily choice if you’re looking for that late afternoon coffee or just want to keep refilling that favourite mug all day long.
About Detour Coffee Roasters
- Location
- Ontario, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD
More from Detour Coffee Roasters

Mexico Santa Cruz Ozolotepec Espresso
$19.77

Sugar Rush | Halloween Blend
$18.35

Honduras Don Chepe
$18.35

Mexico Jaime & Humberto
$19.77

Bolivia Oro Verde
$18.35

Small Talk
$15.88











