BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Devocion Coffee

Devocion Coffee is a specialty coffee roaster based in New York, USA. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Devocion Coffee.

Top origins
Colombia
Common processes
Washed, Extended Anaerobic Fermentation, Natural
New in last 30 days
2 (1.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-21
Latest restock
2026-09-18

16 coffees in stock (25 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

MIROLINDO - WOMEN IN COFFEE - 10oz - GOODY
USA|Devocion Coffee

$23.60 · 340g · $6.94/100g

Details

Origin
Tolima, Colombia
Process
Washed
Variety
Supremo
Producer
Nelly Alape
LA RIVIERA CULTURING NIU
USA|Devocion Coffee

$65.00 · 340g · $19.12/100g

Details

Origin
Risaralda, Colombia
Process
Culturing
Variety
Caturra and Castillo
Producer
Julio Madrid
MIROLINDO - WOMEN IN COFFEE
USA|Devocion Coffee

$28.00 · 340g · $8.24/100g

Details

Origin
Tolima, Colombia
Process
Washed
Variety
Supremo
Producer
Nelly Alape
GESHA LAS FLORES
USA|Devocion Coffee

$64.25 · 340g · $18.90/100g

Details

Origin
Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Jhoan Vergara
VILLA PASTORA NATURAL
USA|Devocion Coffee

$41.00 · 340g · $12.06/100g

Details

Origin
Huila
Process
Natural
Variety
Tabi, Castillo & Caturra
HONEY
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 369g · $6.84/100g

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed
Variety
Various
RED BARREL
USA|Devocion Coffee

$28.00 · 340g · $8.24/100g

Details

Origin
Tolima
Process
Washed
Variety
Castillo and Colombia
WILD FOREST
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 340g · $7.43/100g

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed
Variety
Various
SOMBRA
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 340g · $7.43/100g

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed
Variety
Various
TORO
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 340g · $7.43/100g

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed
Variety
Various
CITRUS
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 340g · $7.43/100g

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed
Variety
Various
EL SOL
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 340g · $7.43/100g

2 sizes
  • 340g — $25.25 ($7.43/100g)
  • 369g — $25.25 ($6.84/100g)

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed
Variety
Various
DECAF
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 369g · $6.84/100g

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed
MITI MITI - HALF CAFF
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 369g · $6.84/100g

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed
DORADO
USA|Devocion Coffee

$25.25 · 340g · $7.43/100g

Details

Origin
Active Harvest Regions in Colombia
Process
Washed