Ditta Artigianale
Ditta Artigianale is a specialty coffee roaster based in Tuscany, Italy. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Ditta Artigianale.
- Top origins
- Honduras, Panama, Colombia
- Common processes
- Washed, Natural, Honey
- New in last 30 days
- 8 (5.3/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-25
- Latest restock
- 2026-09-25
6 coffees in stock (34 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated

$10.00 · 250g · $4.00/100g

$29.00 · 250g · $11.60/100g

$29.00 · 250g · $11.60/100g
Details
- Origin
- Honduras
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Geisha

$13.00 · 250g · $5.20/100g
Details
- Origin
- Honduras
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Catuai

$16.00 · 250g · $6.40/100g
Details
- Origin
- Honduras
- Process
- Washed

$16.00 · 250g · $6.40/100g
Details
- Origin
- Honduras
- Process
- Washed