
Driftaway Coffee
Cold Brew
Cold Brew is a Colombia coffee from Driftaway Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
Available Sizes▾
- 340g — $19.00 ($5.59/100g)
- 453g — $24.00 ($5.30/100g)
- 510g — $24.00 ($4.71/100g)
- 907g — $38.00 ($4.19/100g)
- 1020g — $36.00 ($3.53/100g)
- 2267g — $68.00 ($3.00/100g)
- 2551g — $68.00 ($2.67/100g)

Cold Brew
Cold Brew is a Colombia coffee from Driftaway Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
Available Sizes
- 340g — $19.00 ($5.59/100g)
- 453g — $24.00 ($5.30/100g)
- 510g — $24.00 ($4.71/100g)
- 907g — $38.00 ($4.19/100g)
- 1020g — $36.00 ($3.53/100g)
- 2267g — $68.00 ($3.00/100g)
- 2551g — $68.00 ($2.67/100g)
Similar coffees across all roasters

St. Al's Cold Brew Blend
Little Waves Coffee Roasters
$43.50

Cold Brew Blend - Chocolate, Smooth, Sweet
South and Central American Coffees Washed
Noble Coyote
$7.50

Cold Brew Blend
Blend, Costa Rica, Guatemala Traditional Traditional
George Howell Coffee
$21.00

COLD BREW BLEND
Brazil & Colombia Processed
Andytown Coffee Roasters
$12.50

Classic Cold Brew Roast
South America Washed
Metric Coffee
$20.00

Heatwave Cold Brew Blend
Resident Coffee Roasters
$21.00
Description
Sourced from incredible minority coffee producers in Guatemala and Colombia, the Cerro Azul blend features tasting notes of toasted almonds, with earthy, rich flavors — perfect for cold brew. Comes three ways: whole bean, ground, or pre-ground in easy-to-brew mesh bags. New to cold brew? Here's a full tutorial. SIZE GUIDE FOR MESH BAGS Each mesh bag holds 6 oz. Just drop one in water, steep for 16-20 hours, and you're done — no equipment needed. 12 oz → 2 mesh bags, 15 cups 18 oz → 3 mesh bags, 22 cups 36 oz → 6 mesh bags, 45 cups 90 oz → 15 mesh bags, 112 cups
More from Driftaway Coffee

Ethiopia Layo Teraga G1 Washed
$18.00

Colombia Jhon Didier Trujillo Chiroso Washed
$16.00

Mexico Patlanalan
$16.00

Edwin Noreña Sudan Rume Enigma Hops Co-ferment
$40.00

Marblecake
$16.00

Ethiopia Arbegona Rumudamo Anaerobic Washed
$16.00





